آموزش فتوشاپ

Wave Filter

با سلام خدمت شما همراه گرامی سایت ادوبی آکادمی. امروز قصد دارم فیلتر Wave که زیر مجموعه ی Distort هست رو به شما معرفی کنم. در جلسه ی قبلی شش مورد از فیلترهایی که زیر مجموعه ی Distort بودند رو مورد بررسی قرار دادیم و امروز هفتمین فیلتر از این مجموعه رو بررسی خواهیم کرد.


Wave Filter :

کار این فیلتر ایجاد حالت موج روی تصویر است ، Wave به معنی موج است و تنظیماتی که در دل این فیلتر وجود دارد عبارتند از :

Number Of Generators :

یک نوار لغزنده داره که با استفاده از این نوار میتونیم تعداد موج های روی تصویر رو کم یا زیاد کنیم.


WaveLength :

این تنظیم مربوط میشه به فاصله ی بین دو قله یا دو قعر موج. با نوار لغزنده ای که در اختیار داریم میتونیم میزان فاصله ی بین امواج روی تصویر رو کم یا زیاد تر کنیم.


Amplitude :

با استفاده از این تنظیم هم میشه ارتفاع موج رو کم یا زیاد کرد. توسط نوار لغزنده ، فاصله ی قله و قعر یک موج قابل تنظیم خواهد بود.


Scale :

به معنی تغییر اندازه است ، دو تا نوار لغزنده داره که اولی در حالت افقی روی تصویر تاثیر میذاره و دومی در حالت عمودی. اگر حالت Horizontal رو روی یک قرار بدیم و حالت Vertical رو روی 100% ، یعنی موج به صورت بالا پایین در میاد ، و اگر این تنظیمات رو برعکس کنیم موج از چپ و راست روی تصویر اعمال میشه.


Type :

در این قسمت سه گزینه ی مختلف داریم که اولی که Sine هست یک موج منحنی رو به ما میده ، دومی که Triangle هست شکل موج رو به صورت مثلثی درمیاره و گزینه سوم که Square هست موج رو به شکل مربع مربع روی تصویر اعمال میکنه.


Undefined Areas :

در این قسمت دو گزینه ی متفاوت داریم که اولین گزینه که Wrap Around هست ، باعث میشه پیکسل هایی که از تصویر خارج شده اند ( بر اثر ایجاد موج ) ، از سمت مقابل دوباره وارد تصویر بشن و گزینه ی دوم که Repeat Edge Pixels نام داره پیکسل هایی که از تصویر خارج شدن رو حذف میکنه و دیگه وارد تصویر نمیکنه.


Randomize :

این گزینه هم به صورت تصادفی تنظیماتی که در بالا اشاره کردیم رو روی تصویر اعمال میکنه.


Wave Filter

در کنار شما هستیم…

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن

تبدیل تصویر به نقاشی آبرنگ در فتوشاپ

 برای دریافت این آموزش به صورت رایگان کافیه عضو آکادمی  هنرهای دیجیتال ادوبی بشید
عضویت و دریافت ایمیل
close-link
آموزش رایگان خفن
بستن