آموزش تکنیکی

فتومونتاژ خیابان

سلام. در ویدیوی امروز میخوایم یک فتومونتاژ خیابان رو با هم انجام بدیم. از اینکه به سایت آکادمی هنرهای دیجیتال ادوبی اومدید ، خیلی خوشحالیم !

فتومونتاژ خیابان

آموزش امروز هم یک آموزش تکنیکی هست که از ابزارها و قابلیت های مختلف فتوشاپ در این ویدیو استفاده میکنیم. مثلا برای انتخاب محدوده ای از تصویر از ابزار Quick Selection استفاده میکنیم. اگر در مورد این ابزار اطلاعاتی ندارید :

کار با ابزار Quick Selection خیلی ساده هست و در این ویدیو چند تا کلید میانبر برای این ابزار به شما معرفی میکنم که خیلی میتونه در روند کاری ( مثل ایجاد فتومونتاژ خیابان ) به شما کمک کنه.

  • استفاده از [ برای بزرگ کردن اندازه ی این ابزار.
  • استفاده از ] برای کوچک کردن اندازه ی ابزار.
  • استفاده از دکمه ی Alt به منظور حذف قسمتی از محدوده ی انتخاب شده توسط این ابزار

پیش نمایش آموزش فتومونتاژ خیابان


ماسک ها در فتوشاپ

یکی دیگه از قابلیت هایی که در این ویدیو ازش استفاده میکنیم ، ماسک ها در فتوشاپ هست. اگر در مورد این قابلیت مهم و پرکاربرد فتوشاپ اطلاعاتی ندارید :

ماسک ها یک عضو جدا نشدنی از کارهای فتوشاپی هست. مثل همین آموزش فتومونتاژ خیابان. وقتی یک ماسک روی لایه ای قرار میدیم میتونیم به روش های مختلفی این ماسک رو برعکس کنیم. مثلا میتونیم :

  • با انتخاب ماسک لایه و زدن دکمه های Ctrl + I ماسک رو برعکس کنیم.
  • یا به منوی Select بریم و محدوده ی انتخاب شده رو با استفاده از Inverse برعکس کنیم و بعد ماسک رو روی لایه اعمال کنیم.

Zoom در فتوشاپ

برای زوم کردن روی تصاویر در فتوشاپ هم راه های مختلفی وجود داره که امروز کلیدهای میانبر این کار رو به شما معرفی کردم.

اگر شما هم دوست دارید بتونید یک فتومونتاژ خیابان رو در فتوشاپ پیاده سازی کنید، این ویدیو رو از دست ندید تا با هم یادبگیریم که چطوری میتونیم تصاویرمون در فتوشاپ ترکیب کنیم و یک تصویر قشنگ رو به وجود بیاریم.

دوستانی که قبلا ایمیل خودشون رو در سایت ثبت کردند ، قبل از تهیه ی این آموزش ایمیل رو چک کنند. طرح تابستونی آکادمی هنوز ادامه داره.


در کنار شما هستیم…

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن